Tuky: základní předpoklad normální funkce těla.

Jsou pro jeho fungování zásadní, nejen jako zdroj energie ale jako zprostředkovatel informací v těle. Tuky jsou základem života. Věděli jste, že tuky úzce souvisí se Vaší vnitřní tělesnou a duševní rovnováhou? Jsou základním předpokladem pro správnou funkci endokanabinoidního systému.  

Pro udržení vnitřní rovnováhy je klíčový dostatečný příjem esenciálních mastných kyselin Omega 3, Omega 6 a Omega 9 ve správném poměru. Pokud jich máme ve těle nedostatek nebo v nesprávném poměru, naše rovnováha je narušena. Tyto esenciální mastné kyseliny řadíme mezi takzvané „hodné tuky“.

Tuk sám o sobě je životně důležitý – společně se sacharidy a bílkovinami patří mezi základní živiny. Jsou důležitým zdrojem energie, pomáhají udržovat tělesnou teplotu a rovněž mechanicky chrání vnitřní orgány. Rovněž bez tuků by nedošlo ke vstřebání vitamínů rozpustných v tucích – jde o vitamín A, vitamín D, vitamín E a vitamín K. Esenciální mastné kyseliny, které tuky obsahují, jsou nezbytné pro fungování životních funkcí jednotlivých buněk a jsou rovněž zdrojem pro tvorbu některých hormonů.

Rostlinné tuky (oleje) mají jednu velkou výhodu oproti živočišným – obsahují nepatrné množství cholesterolu. Místo něho obsahují rostlinné steroly, které působí preventivně proti zvyšování hladiny cholesterolu v krvi, dále obsahují celou řadu antioxidantů, např. vitamín E v různém množství dle druhu a způsobu zpracování. Více jich je obsaženo v olejích za studena lisovaných, rafinované oleje jich mají asi o třetinu méně.

Prohlédněte si naše produkty prvotřídní kvality zde.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.