Rybí olej a omega 3 mastné kyseliny

V posledním desetiletí jsou rybí tuk a doplňky stravy s omega 3 v módě a mnoho kardiologů, dietologů a odborníků na výživu je doporučuje pro jejich zdravotní účinky. Většina tvrzení se týká omega 3 mastných kyselin, které jsou v moderní západní stravě velmi vzácné, a proto přinášejí výhody, jako je snížení zánětu, snížení špatného (LDL) cholesterolu a zvýšení dobrého (HDL) cholesterolu a zlepšení poznávacích schopností a zdraví srdce? Na čem jsou tato tvrzení založena a jsou přesná? Je rybí tuk nejlepším zdrojem omega 3 mastných kyselin, jako je kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA)?

Je dobré konzumovat rybí tuk?

Přestože rybí olej ze studených vod skutečně obsahuje vysoký obsah omega 3 kyselin, jeho konzumace je spojena s několika problémy. Jedním z nich je, že je často kontaminován toxiny z životního prostředí, jako jsou PCB, dioxiny a dokonce i stopy těžkých kovů, jako je rtuť. Druhým problémem je, že není ekologicky udržitelné, aby rybí tuk konzumoval každý, když už nyní je nadměrný rybolov jednou z největších hrozeb pro mořskou biodiverzitu a zdraví oceánů.

Někdo může přijít s otázkou, zda ryby vytvářejí omega 3, a odpověď na ni zní ne. Ty jsou přítomny v řasách a mnoho společností vytvořilo veganské doplňky stravy s omega 3, které jsou rozhodně ekologičtější a stejně účinné jako rybí olej.

Co zde chybí?

Důležitým faktorem, který chybí, je správný poměr omega 6:3 a vitaminu D3. Víme, že nejlepším a nejvýživnějším olejem, který má ideální poměr pro lidské zdraví, je konopný olej Finola. Při doplnění vitamínem D3 má symbiotický účinek na endokanabinoidní systém, snižuje záněty a podporuje celkové zdraví.

S konopným olejem, jako je prémiový olej GoodFats Omega D3, získáte kompletní balíček. Všechny mastné kyseliny, které vaše tělo potřebuje, vitamín D a ekologičtější alternativu rybího oleje, který má menší dopad na životní prostředí, a je tak zdravou a ekologickou alternativou.

S takovýmto kompletním olejem bude vstřebávání mastných kyselin také lepší a rozdíl pocítíte během několika týdnů každodenního užívání tohoto oleje. Maximalizujte své zdraví hned teď, s dobrými tuky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add to cart